Jak rzucać zaklęcia?

Istnieje wiele różnych czynników niepowodzenia działania rzucanych zaklęć. Należy wiedzieć, że na rytuał składa się wiele różnych elementów, takich jak :

- kwadra Księżyca, - stan psychiczny adepta magii,- doświadczenie,- odpowiednie składniki i narzędzia oraz dobór rytuału,- moc osobista, - wiara w magiczne działania i skutki rytuału,- wola Wszechświata.

Kwadra Księżyca jest kluczem głównym przy rzucaniu zaklęć. Jak wiemy rozróżnia się cztery fazy Księżyca- nów, księżyc rosnący, pełnia i księżyc malejący.

Każda z tych faz trwa po 7 dni. Księżyc w przeciągu 28 dni przechodzi przez te cztery fazy. W roku mamy 13 miesięcy księżycowych.

Najlepszy efekt można uzyskać przy czarowaniu w pełni. W innych zaklęciach inne kwadry księżyca będą odpowiedniejsze. Dobór właściwej fazy Księżyca przy rzucaniu zaklęć jest dość prosty.

W czasie nowiu albo ogólne nie czarujemy, chyba że pragniemy zastosować zaklęcie mające na celu pozbycie się czegoś na dobre.

Gdy Księżyc przybywa, powinno rzucać się zaklęcia mające przyczynić się do wzrostu, przybywania, np. pieniędzy.

Podczas ubywania Księżyca najlepiej wychodzą zaklęcia powodujące zmniejszenie, usuwanie, spowolnienie

Każde zaklęcie działa najmocniej w czasie pełni.

Każdy młody adept powinien zapisywać w swoim dzienniku magiczne zaklęcia i rytuały. Do przeprowadzenia zaklęcia należy zgromadzić wszystkie potrzebne przedmioty, zioła, kadzidła, świece, olejek oraz akcesoria, czyli różdżka, sztylet, Pentakl.

Wróżki

Materiały powinny emitować odpowiednie wibracje, związane z celem zaklęcia, dlatego tez należy się stosować do używania odpowiednich przedmiotów i akcesoriów.

Zazwyczaj składniki zaklęć są proste i łatwo dostępne. Przed dokonaniem rytuału, należy trochę czasu poświęcić na przygotowanie wszystkich składników.

Stan psychiczny adepta magii jest bardzo ważnym czynnikiem. Podczas rytuału trzeba osiągnąć odpowiedni stan ducha i umysłu. Nie wolno mieć wątpliwości w czasie wykonywania zaklęcia.

Np. podczas rzucania zaklęcia miłosnego należy czuć miłość, a nie nienawiść.

Osoba która rzuca zaklęcie powinna dysponować wiedzą, doświadczeniem i rozeznaniem się w magii.

Każdy przeprowadzony rytuał zwiększa nasza osobista moc, i dlatego też kolejne zaklęcia będą mocniejsze. Przeważnie dla młodego adepta magii trzeba kilu prób, zanim zaklęcie ich zacznie działać.

Moc osobista i rozbudzona energia jest najważniejszym elementem każdego zaklęcia i rytuału. Ma g powinien ćwiczyć by wzmocnić swoją moc. Ważna jest tez jednak wizualizacja i medytacja. Istnieją rytuały i zaklęcia, które nadbudowują wewnętrzną energię adepta. Im większa nasza wewnętrzna moc, tym potężniejsze będą rzucane przez nas zaklęcia.

Trzeba wierzyć w skuteczność odprawianego rytuału. Jak to mawiają Wiara czyni Cuda.

Tarot zdrowia :: Kult Czarownic ::